ГОВЬСҮМБЭР АЙМАГ

АЛБАН ЁСНЫ ЦАХИМ ХУУДСАНД ТАВТАЙ МОРИЛНО УУ.

ҮЕ ҮЕИЙН ТӨГСӨГЧДИЙН СПОРТЫН 3 ТӨРӨЛТ “НӨХӨРЛӨЛ – 2024” БАГА НААДАМ АМЖИЛТТАЙ БОЛЖ ӨНДӨРЛӨЛӨӨ.

Говьсүмбэр аймаг байгуулагдсаны түүхт 30 жилийн ой, Биеийн тамир, спортын салбар үүсэж хөгжсөний 100 жилийн ойн хүрээнд зохион байгуулагдсан аймгийн Ерөнхий боловсролын сургуулиудын үе үеийн төгсөгчдийн “НӨХӨРЛӨЛ – 2024” спортын 3 төрөлт бага наадам 2024 оны 05 дугаар сарын 17-ны өдрөөс 19-ний өдрийг хүртэл 3 өдрийн турш Чойр хотноо амжилттай зохион байгуулагдаж, 1987 оноос 2022 оныг хүртэл 35 үеийн төгсгөлийн 1200 гаруй төгсөгч хөлс хүч, авхаалж самбаа, ур чадвараа сорин өрсөлдсөнөөс:
ДЭЭД ҮЕ буюу 2002-с өмнөх үеийн төгсөгчдийн эмэгтэй волейболын төрөлд
Тусгай байранд З.АЛТАНЦЭЦЭГ ахлагчтай 1987 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
3-р байранд Ж.ЭРДЭНЭЦЭЦЭГ ахлагчтай 1988 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд М.ДАРЬСҮРЭН ахлагчтай 1998 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд З.ОТГОНТУЯА ахлагчтай 2002 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
ДЭЭД ҮЕ буюу 2002-с өмнөх үеийн төгсөгчдийн эрэгтэй волейболын төрөлд
Тусгай байранд Г.МЯГМАРСҮРЭН ахлагчтай 1998 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
3-р байранд Ж.ГАНТӨМӨР ахлагчтай 1988 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд ДУГАРБАЯР ахлагчтай 1993 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд МӨНХЖАРГАЛ ахлагчтай 2002 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
ДУНД ҮЕ буюу “2003-2012” оны төгсөгчдийн эмэгтэй волейболын төрөлд
Тусгай байранд С.ОТГОНЦЭЦЭГ ахлагчтай 2006 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
3-р байранд Б.БАТТУЯА ахлагчтай 2012 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд Ч.ХАЛИУН ахлагчтай 2008 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд А.НАМУУН ахлагчтай 2009 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
ДУНД ҮЕ буюу “2003-2012” оны төгсөгчдийн эрэгтэй волейболын төрөлд
Тусгай байранд А.САЙНХҮҮ ахлагчтай 2009 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
3-р байранд Б.МӨНХЗАЯА ахлагчтай 2005 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд Б.БАТБААТАР ахлагчтай 2012 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд ТӨГӨЛДӨР ахлагчтай 2008 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
ДООД ҮЕ буюу “2013-2022” оны төгсөгчдийн эмэгтэй волейболын төрөлд
Тусгай байранд Г.БАЙГАЛЬМАА ахлагчтай 2018 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
3-р байранд ОЮУНТҮЛХҮҮР ахлагчтай 2013 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд Х.СОЁЛМАА ахлагчтай 2016 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд Г.МЯГМАРСҮРЭН ахлагчтай 2022 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
ДООД ҮЕ буюу “2013-2022” оны төгсөгчдийн эрэгтэй волейболын төрөлд
Тусгай байранд Т.АЗЖАРГАЛ ахлагчтай 2017 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
3-р байранд М.ТӨГӨЛДӨР ахлагчтай 2022 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд Б.БАДРАНГУЙ ахлагчтай 2016 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд П.МОЛОР-ЭРДЭНЭ ахлагчтай 2020 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
ВОЛЕЙБОЛЫН ТӨРӨЛД ШИЛДЭГ ШИЛДЭГЭЭР ШАЛГАРСАН ТАМИРЧИД
Эмэгтэйчүүдээс шилдэг тамирчдаас шалгарсан
2002 оны төгсөгч спортын мастер Баатарын Баттуул
2009 оны төгсөгч спортын мастер Алтансүхийн Намуун
2022 оны төгсөгч 1-р зэргийн тамирчин Гандалайн Мягмарсүрэн
Эрэгтэйчүүдээс шилдэг тамирчдаас шалгарсан
2002 оны төгсөгч Гангаа Мөнхжаргал
2008 оны төгсөгч спортын дэд мастер Оюундамбын Төгөлдөр
2020 оны төгсөгч спортын дэд мастер Пүрэвнямын Молор-Эрдэнэ
ДЭЭД ҮЕ буюу 2002-с өмнөх үеийн төгсөгчдийн эмэгтэй сагсан бөмбөгийн төрөлд
Тусгай байранд ЭНХТУЯА ахлагчтай 1993 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
3-р байранд Б.НАРАНТУЯА ахлагчтай 1992 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд ЭНХСАРУУЛ ахлагчтай 1996 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд Н.ДАРЬСҮРЭН ахлагчтай 1998 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
ДЭЭД ҮЕ буюу 2002-с өмнөх үеийн төгсөгчдийн эрэгтэй сагсан бөмбөгийн төрөлд
Тусгай байранд ОТГОНТОГТОХ ахлагчтай 1993 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
3-р байранд Х.ОДБААТАР ахлагчтай 1992 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд Д.ЧИНЗОРИГ ахлагчтай 2001 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд У.МӨНХБААТАР ахлагчтай 1997 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
ДУНД ҮЕ буюу “2003-2012” оны төгсөгчдийн эмэгтэй сагсан бөмбөгийн төрөлд
Тусгай байранд Ц.МАНДАЛСҮРЭН ахлагчтай 2010 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
3-р байранд Х.МЯГМАРЖАРГАЛ ахлагчтай 2012 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд ОЮУНСАНАА ахлагчтай 2008 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд Э.БОЛОРЦЭЦЭГ ахлагчтай 2009 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
ДУНД ҮЕ буюу “2003-2012” оны төгсөгчдийн эрэгтэй сагсан бөмбөгийн төрөлд
Тусгай байранд ТҮВШИНЖАРГАЛ ахлагчтай 2006 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
3-р байранд Э.ТӨГӨЛДӨР ахлагчтай 2008 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд Н.АМАРСАНАА ахлагчтай 2011 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд Л.ДАВААДОРЖ ахлагчтай 2009 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
ДООД ҮЕ буюу “2013-2022” оны төгсөгчдийн эмэгтэй сагсан бөмбөгийн төрөлд
Тусгай байранд НОМИН ахлагчтай 2018 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
3-р байранд АМАРБАЯСГАЛАН ахлагчтай 2022 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд Б.ОТГОНЧИМЭГ ахлагчтай 2020 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд Х.АРИУНТУЯА ахлагчтай 2016 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
ДООД ҮЕ буюу “2013-2022” оны төгсөгчдийн эрэгтэй сагсан бөмбөгийн төрөлд
Тусгай байранд Б.УУГАНБАЯР ахлагчтай 2020 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
3-р байранд Н.ЛХАГВАДОРЖ ахлагчтай 2016 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд Б.МӨНХТОГТУУН ахлагчтай 2015 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд Б.БАТХИШИГ ахлагчтай 2016 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
САГСАН БӨМБӨГИЙН ТӨРӨЛД ШИЛДЭГ ШИЛДЭГЭЭР ШАЛГАРСАН ТАМИРЧИД
Эмэгтэйчүүдээс шилдэг тамирчдаас шалгарсан
1998 оны төгсөгч Нямдоржийн Дарьсүрэн
2009 оны төгсөгч Энхбатжавхлантын Болорцэцэг
2016 оны төгсөгч спортын мастер Батхуягийн Цасчихэр
Эрэгтэйчүүдээс шилдэг тамирчдаас шалгарсан
1997 оны төгсөгч олон улсын спортын мастер Улаанхүүгийн Мөнхбаатар
2009 оны төгсөгч спорт дэд мастер Цэдэнбалын Борхүү
2018 оны төгсөгч Баттулга Батхишиг
ДЭЭД ҮЕ буюу 2002-с өмнөх үеийн төгсөгчдийн Дартсын төрөлд
3-р байранд Г.ОДБААТАР ахлагчтай 1992 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд Г.СОДНОМБАЯР ахлагчтай 2000 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд Б.БАТБЭХ ахлагчтай 1997 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
ДУНД ҮЕ буюу “2003-2012” оны төгсөгчдийн Дартсын төрөлд
3-р байранд Б.ҮҮРЦАЙХ ахлагчтай 2006 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд Б.БАЯРЖАВХЛАН ахлагчтай 2005 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд Ц.УУГАНБАТ ахлагчтай 2009 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
ДООД ҮЕ буюу “2013-2022” оны төгсөгчдийн Дартсын төрөлд
3-р байранд Т.ПҮРЭВЦЭНД ахлагчтай 2018 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд Г.МӨНГӨНШАГАЙ ахлагчтай 2013 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд Ц.ЦОГТБАЯР ахлагчтай 2016 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
АВАРГА БАГИЙН ШИЛЖИН ЯВАХ ЦОМЫН ЭЗДЭЭР
ДЭЭД ҮЕ буюу 2002-с өмнөх үеийн төгсөгчдөөс багийн нэгдсэн дүнгээр
3-р байранд 59 оноогоор ОТГОНТУЯА ахлагчтай 2002 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд 66 оноогоор ОДБААТАР ахлагчтай 1992 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд 67 оноогоор МЯГМАРСҮРЭН ахлагчтай 1998 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
ДУНД ҮЕ буюу “2002-2012” оны төгсөгчдөөс багийн нэгдсэн дүнгээр
3-р байранд 38 оноогоор МЯГМАРСҮРЭН ахлагчтай 2012 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд 41 оноогоор ТӨГӨЛДӨР ахлагчтай 2008 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд 47 оноогоор ПҮРЭВСҮРЭН ахлагчтай 2009 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
ДООД ҮЕ буюу “2013-2022” оны төгсөгчдөөс багийн нэгдсэн дүнгээр
3-р байранд 35 оноогоор Г.МЯГМАРСҮРЭН ахлагчтай 2022 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
2-р байранд 39 оноогоор С.АЛТАНЗУЛ ахлагчтай 2018 оны төгсөгчдийн баг тамирчид.
1-р байранд 46 оноогоор Ц.ТҮМЭНБАЯР ахлагчтай 2016 оны төгсөгчдийн баг тамирчид тус тус шалгарлаа.
Спортын бага наадмыг хааж Говьсүмбэр аймгийн Засаг даргын Орлогч, “НӨХӨРЛӨЛ-2024” спортын 3 төрөлт бага наадмыг зохион байгуулах ажлын хэсгийн дарга Б.Наранбаатар үг хэлж, хүрэлцэн ирж оролцсон нийт төгсөгчиддөө талархал илэрхийллээ.
Шагналт байранд шалгарсан нийт баг тамирчдадаа баяр хүргэж, спортын өндөр амжилт хүсэн ерөөе.
ХҮНДЛЭЛЭЭС НӨХӨРЛӨЛ
         =
   

Сэтгэгдэл үлдээх

Говьсүмбэр аймгийн хөгжлийн 2021 оны төлөвлөгөө

Говьсүмбэр аймгийг 2021-2025 хөгжүүлэх таван жилийн үндсэн чиглэл

Говьсүмбэр аймгийн Засаг даргын 2021-2024 оны үйл ажиллагааны хөтөлбөр

Тогтоол шийдвэрүүд

ЗАХИРАМЖ

ТУШААЛ

Утасны жагсаалт

Таны бидэнд илгээх санал, хүсэлт

Contact Us