ГОВЬСҮМБЭР АЙМАГ

АЛБАН ЁСНЫ ЦАХИМ ХУУДСАНД ТАВТАЙ МОРИЛНО УУ.

“ЧОЙР МАРАФОН-2024” НЭЭЛТТЭЙ ТЭМЦЭЭН АМЖИЛТТАЙ ЗОХИОН БАЙГУУЛАГДЛАА.

Монгол Улсад биеийн тамир, спортын салбар үүсэж хөгжсөний 100 жил, Говьсүмбэр аймаг байгуулагдсаны 30 жилийн ойн хүрээнд гүйлтийн спортыг хөгжүүлэх, сурталчлан таниулах, гүйлтээр хичээллэгч сонирхогч иргэдийн оролцоог нэмэгдүүлж, өсвөр залуу үеийнхэнд тэсвэр хатуужилтай бие бялдар оюун санааны өв тэгш хүмүүжил төлөвшүүлэх зорилгоор “ЧОЙР МАРАФОН-2024” нээлттэй тэмцээнийг 2024 оны 05 дугаар сарын 11-ний өдөр амжилттай зохион байгууллаа. Тэмцээнд 11 аймаг, нийслэлийн 5 дүүргийн 200 гаруй гүйлтийн спорт сонирхогч, иргэн, оюутан сурагч, тамирчин оролцож, хурд, хүч, тэсвэр тэвчээрээ сорин өрсөлдлөө.
Өсвөр үе /охид, хөвгүүд/, насанд хүрэгчид /эрэгтэй/, насанд хүрэгчид /эмэгтэй/, Говьсүмбэр аймгийн иргэдийн дунд гэсэн 4 ангиллаар 20 төрлийн зайнд нас насны ангиллаар 10 гараа гарснаас шагналт байранд:
1. Насанд хүрэгчдийн 1000м төрлийн 70-аас дээш насны эмэгтэйчүүдийн ангилалд
1-р байранд Г.Цэцэгээ
2. Насанд хүрэгчдийн 1000м төрлийн 70-аас дээш насны эрэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд Ч.Болдбаатар
2-р байранд Д.Банзрагч
1-р байранд М.Батсүх
3. Насанд хүрэгчдийн 2000м төрлийн 65-69 насны эмэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд Энхтуяа
2-р байранд Тунгалаг
1-р байранд Эрдэнэ
4. Насанд хүрэгчдийн 2000м төрлийн 65-69 насны эрэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд Дамдинжав
2-р байранд Алтанцаг
1-р байранд Даваахүү
5. Насанд хүрэгчдийн 2000м төрлийн 60-64 насны эмэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд
2-р байранд Цэцэгдэлгэр
1-р байранд Нина
6. Насанд хүрэгчдийн 2000м төрлийн 60-64 насны эрэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд
2-р байранд С.Ганбаатар
1-р байранд Б.Ганбаатар
7. Насанд хүрэгчдийн 3000м төрлийн 55-59 насны эмэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд
2-р байранд Уранчимэг
1-р байранд Оюун
8. Насанд хүрэгчдийн 3000м төрлийн 55-59 насны эрэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд
2-р байранд
1-р байранд Загдаа
9. Насанд хүрэгчдийн 3000м төрлийн 50-54 насны эмэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд
2-р байранд Баярмаа
1-р байранд Мөнхнасан
10. Насанд хүрэгчдийн 3000м төрлийн 50-54 насны эрэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд Сундуйдорж
2-р байранд Ариунбат
1-р байранд Энхболд
11. Насанд хүрэгчдийн 4000м төрлийн 45-49 насны эмэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд
2-р байранд
1-р байранд Тунгалагтамир
12. Насанд хүрэгчдийн 4000м төрлийн 45-49 насны эрэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд
2-р байранд Дугарбаяр
1-р байранд Наранбаатар
13. Насанд хүрэгчдийн 4000м төрлийн 40-44 насны эмэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд
2-р байранд
1-р байранд Мөнхзаяа
14. Насанд хүрэгчдийн 4000м төрлийн 40-44 насны эрэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд
2-р байранд Ганжаргал
1-р байранд Тэмүүжин
15. Насанд хүрэгчдийн 5000м төрлийн 35-39 насны эмэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд
2-р байранд
1-р байранд
16. Насанд хүрэгчдийн 5000м төрлийн 35-39 насны эрэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд Баянбат
2-р байранд Лхагвасүрэн
1-р байранд Бахит
17. Насанд хүрэгчдийн 5000м төрлийн 30-34 насны эмэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд
2-р байранд Алтанцэцэг
1-р байранд Цэвэлмаа
18. Насанд хүрэгчдийн 5000м төрлийн 30-34 насны эрэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд Эрхэмзаяа
2-р байранд Суврагасайхан
1-р байранд Отгонзаяа
19. Насанд хүрэгчдийн 10000м төрлийн 18-29 насны эмэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд
2-р байранд Ичинхорлоо
1-р байранд Бямбасүрэн
20. Насанд хүрэгчдийн 10000м төрлийн 18-29 насны эрэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд Баасандаш
2-р байранд Төгөлдөр
1-р байранд Мягмарсүрэн
21. Насанд хүрэгчдийн 21000м төрлийн 18-29 насны эмэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд
2-р байранд Ямаками Юкино
1-р байранд Номин-Эрдэнэ
22. Насанд хүрэгчдийн 21000м төрлийн 18-29 насны эрэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд Г.Элбэг
2-р байранд Н.Лувсаншарав
1-р байранд Ш.Мягмарсүрэн
23. Өсвөр үеийн 1000м төрлийн 10-12 насны охидын ангилалд
3-р байранд Мишээл
2-р байранд Соёл-Эрдэнэ
1-р байранд Хонгорзул
24. Өсвөр үеийн 1000м төрлийн 10-12 насны хөвгүүдийн ангилалд
3-р байранд Ариунбаяр
2-р байранд Бат-Эрдэнэ
1-р байранд Билгүүн
25. Өсвөр үеийн 2000м төрлийн 13-15 насны охидын ангилалд
3-р байранд Х.Хулан
2-р байранд Г. Хонгорзул
1-р байранд Х.Сэлэнгэ
26. Өсвөр үеийн 2000м төрлийн 13-15 насны хөвгүүдийн ангилалд
3-р байранд Батболд
2-р байранд Тэлмэн
1-р байранд Тэмүүжин
27. Өсвөр үеийн 5000м төрлийн 16-17 насны охидын ангилалд
3-р байранд Б.Энхжин
2-р байранд Г.Баярмаа
1-р байранд Н.Нандинцэцэг
28. Өсвөр үеийн 5000м төрлийн 16-17 насны хөвгүүдийн ангилалд
3-р байранд Б.Баяр-Эрдэнэ
2-р байранд Б.Болоржавхлан
1-р байранд Ш.Азжаргал
29. Сонирхогчдын 3000м төрлийн 45-дээш насны эмэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд
2-р байранд Н.Эрдэнэцэцэг
1-р байранд Ш.Ариунсан
30. Сонирхогчдын 3000м төрлийн 45-дээш насны эрэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд
2-р байранд Батбаяр
1-р байранд Сундуйдорж
31. Сонирхогчдын 4000м төрлийн 35-44 насны эмэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд Цэвэлмаа
2-р байранд Отгонцэцэг
1-р байранд Оюунцэцэг
32. Сонирхогчдын 4000м төрлийн 35-44 насны эрэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд Насанбат
2-р байранд Болатхан
1-р байранд Баярт
33. Сонирхогчдын 5000м төрлийн 18-34 насны эмэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд Энхтогтох
2-р байранд Баярмаа
1-р байранд Одгэрэл
34. Сонирхогчдын 5000м төрлийн 18-34 насны эрэгтэйчүүдийн ангилалд
3-р байранд Мөнхчулуун
2-р байранд Мөнхбат
1-р байранд Төгөлдөр
Багийн нийлбэр дүнгээр Насанд хүрэгчдийн ангилалд:
Говьсүмбэр аймгийн баг тамирчид
Өсвөр үеийн ангилалд:
Сэлэнгэ аймгийн баг тамирчид цомын эзэд боллоо.
Тэмцээнд оролцсон нийт тамирчдадаа баяр хүргэж, цаашдын тэмцээн уралдаанд амжилт хүсье.
Тэмцээний ерөнхий зохион байгуулагчид: Аймгийн Засаг даргын Тамгын газар, аймгийн Биеийн тамир, спортын газар, аймгийн хөнгөн атлетикийн холбоо, “Талын шонхорууд” гүйлтийн клуб, аймгийн хэт холын марафон гүйлтийн салбар зөвлөл
Хамтран зохион байгуулагчид: Монголын хэт холын марафон гүйлтийн холбоо, Монголын хөнгөн атлетикийн холбоо, Монголын хөнгөн атлетикийн ахмад мастеруудын холбоо, Говьсүмбэр аймгийн Онцгой байдлын газар, Цагдаагийн хэлтэс, Эрүүл мэндийн газар, Дуу, бүжгийн “Боржигин чуулга”, “БНЗ” гэрэл зургийн студи, Говьсүмбэр телевиз, “Sumber bayalag energy” ХХК,
 

Сэтгэгдэл үлдээх

Говьсүмбэр аймгийн хөгжлийн 2021 оны төлөвлөгөө

Говьсүмбэр аймгийг 2021-2025 хөгжүүлэх таван жилийн үндсэн чиглэл

Говьсүмбэр аймгийн Засаг даргын 2021-2024 оны үйл ажиллагааны хөтөлбөр

Тогтоол шийдвэрүүд

ЗАХИРАМЖ

ТУШААЛ

Утасны жагсаалт

Таны бидэнд илгээх санал, хүсэлт

Contact Us