Үндэсний спортын VI их наадмын хүрээнд аймгийн Үндэсний спортын бага наадам зохион байгуулагдлаа

41

Үндэсний спортын 6-р их наадмын хагас шигшээ тэмцээн 2018 оны 06 сарын 09-нд аймгийн Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд амжилттай зохион байгууллаа. Наадамд анхан шатны тэмцээнд 17 байгууллагын 15 багийн 270 албан хаагч, ажилчид оролцсон. Наадмын анхан шатны тэмцээнд үндэсний спортын үндэсний бөх, үндэсний халх сурын харваа, шагайн харваа, ширээний шагай/ шагай шүүрэх, шагай няслах, найман шаргын уралдаан буюу морь уралдуулах/ төрлөөр явагдсан.
Энэхүү тэмцээнээс шалгарсан баг тамирчид 08 сард явагдах үндэсний спортын 6-р их наадмын шигшээ тэмцээнд аймаг орон нутгаа төлөөлөн оролцоно.
Үндэсний бөх:
Нийтийн монгол бөх
• Э.Түвшинзаяа-Хүнс, хөдөө аж ахйун газар
• Т.Санчир-Цагдаагийн хэлтэс
• Мөнхжин-Шивээ-Овоо ХК
• Х.Ган-очир –“Сүмбэр Буянт “ ХХК
Сумын цолтой бөх
• Баттулга-
• Батжаргал-Шивээговь сум
• Алтаншагай- Сүмбэр сум
• Амгаланбаатар-сүмбэр сум
Улс аймгийн цолтой бөх:
• Д.Үүрцайх-цаг уур, орчны шинжилгээний газар
• Д.Түмэнжаргал-Цагдаагийн хэлтэс
• Н.Эрхэмбаатар- Цагдаагийн хэлтэс
• Мөнхдорж-Шивээ-Овоо ХК
Өсвөрийн хүүхдүүд:
• Д.Чүлтэнжамц-Баянтал сум
• Ө.Шинэбаатар-
• М.Наран-Эрдэнэ-
• Б.Мөнхбөт
• Х.Ган-эрдэнэ-

Ширээний шагай ганцаарчилсан төрөлд
Шагай хяслах
1. Ю.Цэвэлмаа-Боловсрол, соёл урлагийн газар
2. Б.Батчимэг-Баянтал сум
3. Х.Анхсүрэн-Политехник коллеж
Шагай шүүрэх
1. Д.Сандагбазар-Баянтал сум
2. Л.Төрболд-Баянтал сум
3. Равдандорж-Сүмбэр сум
Морь уралдуулах:
1. Занабазар-Сүмбэр сум
2. Б.Чинболд- Политехник коллеж
3. Гантулга-Онцгой байдлын газар
Багийн дүнгээр:
1. Л.Энхмөнх ахлагчтай- Политехник коллеж
2. Д.Мөнх-Эрдэнэ ахлагчтай Баянтал сум
3. Д.Золжаргал-Нэгдсэн эмнэлэг

Шагайн харваа
Багийн харваа:
1. Ж.Түвшинзаяа ахлагчтай Чойр татах хэсэг
2. Д.Самданбазар ахлагчтай Баянтал сум
3. Д.Урамбадрах ахлагчтай Онцгой байдлын газар
Хувийн харваа:
1. У.Хишигжаргал-Сүмбэр сум
2. Г.Бат-Эрдэнэ-Чойр татах хэсэг
3. Б.Баяртэгш- Шивээговь сум

Үндэсний сур
Хүүхдийн харваа:
1. Ц.Энхжин-5-р сургууль
2. Л.Отгонжаргал-1-р сургууль
3. Б.Баярбат-5-р сургууль
Эмэгтэй харваа:
1. С.Туяагэрэл- 1-р цэцэрлэг
2. Х.Ариунжаргал –Онцгой байдлын газар
3. С.Мөнхжаргал-Хүнс, хөдөө аж ахуйн газар
Эрэгтэй харваа:
1. Б.Батмөнх-Биеийн тамир, спортын газар
2. Б.Цэрэндаш-Онцгой байдлын газар
3. Г.Батбаатар-Онцгой байдлын газар
Багийн дүнгээр:
1. Мөнхзул ахлагчтай Шивээ-Овоо ХК
2. Батхуяг ахлагчтай Онцгой байдлын газар
3. Б.Батмөнх ахлагчтай Жахрай мэргэн сурын холбоо

IMGL2019 IMGL1992 IMGL2008 IMGL1881 IMGL2030